Безпека дітей на дорозі

Безпека на дорозі

Проїжджа частина й тротуар є найнебезпечнішими для дитини ділянками. Якщо вдома, надворі, у саду ми ще можемо передбачити небезпеку й усунути її, то на проїжджій частині наші можливості обмежені. Головна роль у безпеці малюка на дорозі приділяється вмінню переходити вулицю. Вирушаючи з малюком на прогулянку, міцно тримайте його за ручку. Заздалегідь учіть дитину правил дорожнього руху — переходити дорогу в безпечному місці — і пояснюйте, чому ви зупинилися й дивитеся по боках, перш ніж переходити вулицю. Не підпускайте маленьку дитину одну до дороги і тим більше — не випускайте її на дорогу. Не підпускайте маленьку дитину одну до дороги і тим більше — не випускайте її на дорогу.

Навчайте дитину правил безпеки з раннього віку. Уже дво-трирічній дитині можна показувати «зелену» та «червону» людину на пішохідному світлофорі й пояснювати, чим вони відрізняються.

Варто врахувати, що до 4 років дитина не здатна зрозуміти й запам'ятати все, що їй розповідають про заходи безпеки. Важливо формувати в дитини конкретні дії безпечної поведінки.

•     Дитина має виходити з будинку тільки в супроводі дорослого й завжди бути під наглядом.
  •     Необхідно, щоб малюк тримався подалі від місць, де їздять машини.
  •     Дитина має ходити тільки тротуаром, ніколи не переступаючи лінію бордюру.
  •     Не можна вискакувати на дорогу слідом за приятелем, м'ячиком або собакою.
  •    Дитина повинна розрізняти машини екстреної допомоги, для яких існують особливі правила, упізнавати їх за сигналом.

Безпека дитини в автомобілі

Вирушаючи з дитиною на автомобільну прогулянку, дуже важливо засвоїти певні правила.1.   Посадіть її в дитяче автомобільне крісло. Це крісло на 40 % знижує можливість отримання дитиною важких травм. Купуючи автомобільне дитяче сидіння, обов'язково дізнайтеся, як його правильно кріпити — нехай вам це покажуть продавці.

Безпека дитини на дорозі та у транспорті

При виході з будинку:

• Якщо біля під'їзду будинку можливий рух транспортних засобів, відразу зверніть на це увагу дитини і разом подивіться, чи не наближається до вас автомобіль, мотоцикл, мопед, велосипед;
  • Якщо біля під'їзду стоять транспортні засоби або ростуть дерева, що закривають огляд, призупиніть свій рух і озирніться: чи немає за перешкодою небезпеки.

Дитина має знати й дотримуватися таких правил:

•  Зупинятися, перш ніж зробити крок на проїжджу частину;
  •  Завжди використовувати підземний перехід, якщо він є;
  •  Перетинати дорогу тільки в зазначених місцях (біля світлофора, пішохідним переходом);
  •  Не переходити вулицю, почувши сигнал машин екстреної допомоги або спецмашин;
  • Обходити припарковані машини;
  • Якщо автобус або інший транспортний засіб закриває огляд, обійти його;
  • Під час переходу вулиці подивитися ліворуч, праворуч і знову ліворуч; переконатися, що немає машин, і тільки після цього переходити вулицю;
  •  Триматися подалі від машин, що виїжджають заднім ходом;
  • Ніколи не грати навіть на тихій проїжджій вулиці або дорозі;
  •  Не бігти через дорогу. Пограйте з дитиною в «дорожні знаки». Нехай вона знає, про що «говорять» дорожні знаки, розмітка, світлофор. Усе це допоможе їй краще розуміти зміст дій на дорогах, порядок і правила руху.